Bakıcı & Yardımcı mı arıyorsunuz? Hemen Ücretsiz İlan Yayınlayın !İlan Yayınla

Tokat Bahçıvan Arıyorum

1 Bahçıvan
arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtreler
Filtreler
Şehir
İlçe
 • Tokat
Pozisyonlar
Çalışma Şekli
Uyruğu
Cinsiyet
Referans Durumu
Eğitim Seviyesi
Yabancı Dil Bilgisi
Yaş Aralığı
-
Fotoğraflı Adaylar
Medeni Durumu
FİLTRELE
FİLTRELE

Tokat Bahçıvan Bul

ProfilePic
Çevrimiçi

Tayyip B.

Turhal - Tokat

19.04.2024

29 Yaşında

29 Yaşında
Turhal - Tokat

+39.000 TL - Yatılı

Bahçıvan  olarak çalışabilirim

Selamın aleyküm tokat'tan yazıyorum. Silahlı güvenlik görevlisiyim. Fidan ve büyük baş hayvandan çok iyi anlarım. Devamını Oku

Tokat 'ta Bahçıvan Ücretleri Nedir? Tokat 'ta Bahçıvan Ücretleri Nedir?, merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Enuygunbakici.com'da Bahçıvan olarak çalışmak isteyen binlerce iş arayanın ne kadar ücrete çalışabileceklerini profillerinden görebilirsiniz.

Tokat'ta Bahçıvan Maaşları

Bahçe ve parklarda bulunan bitkilerle yakından ilgilenen kişilere bahçıvan adı verilir. Çalışılacak yer, bakımı yapılacak alanın büyüklüğü, çalışılacak gün sayısı ve yatılı talep edilmesi gibi kriterler Tokat'ta bahçıvan ücretlerini etkilemektedir. Ayrıca bahçıvanlığa yeni başlayan ve uzun yıllardır bu işi yapan kişilerin ücretlerinde de farklılıklar görülebilmektedir.

Tokat'ta Bahçıvan Ne İş Yapar?

Bağ, bahçe, fidanlık gibi alanlarda toprağı ekime ve dikime hazırlayan bahçıvanlar, bu ekim ve dikim işlemlerini yaparlar. Ayrıca bahçıvanlar, çalıştıkları bahçenin özelliklerine göre meyve, sebze, süs bitkisi bakımı ile ilgilenerek bahçeyi daha verimli ve sağlıklı hale getirirler.

Bahçıvanların çalıştıkları alana göre görev ve sorumlulukları değişiklik göstermekle birlikte genel olarak yaptıkları işler şunlardır:

 • Bahçıvanlar, sorumlu oldukları bahçeyi belli bir plana göre dizayn eder. Bu plana göre de ağaçları diker, yetiştirir ve çiçekleri eker.
 • İlaçlama ve gübreleme yaparak bahçedeki bitkilerin sağlıklı olmasını sağlarlar.
 • Bitkilerin ve ağaçların budanması gereken zamanı belirlerler.
 • Bitkileri sulamak, ağaçları budamak, aşılama yapmak, bahçe giriş çıkışlarını temiz tutmak ve fidanları yetiştirmek bahçıvanların temel görevleri arasındadır.
 • Çalışma esnasında pek çok alet kullanan bahçıvanlar, bu aletleri temiz ve güvende tutar.
 • Bahçıvanlar çalıştıkları alanı daha estetik, verimli ve sağlıklı hale getirir.

İyi Bir Bahçıvanda Hangi Özellikler Olmalıdır?

Bir bahçıvan öncelikle açık alanda çalışmayı sevmeli ve iklim, toprak gibi coğrafi unsurlara ilgi duymalıdır. Bitkilerin dikimi, bakımı ve yetiştirilmesi ile ilgili faaliyetlere de istekli olması gerekir. Ayrıca görsel estetiğe sahip olması gereken bahçıvanlar, çalıştıkları alanı belli bir plana göre düzenlemelidir. Yalnızca yılın belli dönemlerinde değil, her mevsim açık alanda çalışan bahçıvanlar, bu koşulu da göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca bahçıvanların en önemli görevleri arasında bitki bakımı olduğu için hangi bitkinin ne zaman gübrelenmesi, aşılanması ve budanması gerektiğini iyi bilmelidir.

Bahçıvanlar, yıl boyu bitkilerle ilgilenir ve pek çok alet kullanır. Budama, kesme, aşılama gibi işlemler esnasında kullanılan aletler konusunda çok dikkatli olmaları gerekir. Bu aletleri kullanırken dikkatli davranmaları gerektiği gibi aletlerin sağlam kalmasını da sağlamalıdırlar. Bahçıvanlığın zorlukları arasında ise şunlar yer alır:

 • İklim koşulları değişken olduğu için bahçıvanlar bu değişkenlikle mücadele etmek durumundadır.
 • Toprak bazen yeterince neme sahip olmayabilir; bazen ise çok miktarda gübre kullanılması gerekebilir. Bu nedenle toprağı ideal hale getirmek önemlidir.
 • Kötü hava koşulları ve bitkilerin hastalıkları bahçeye zarar verebilir. Bu durumda bahçıvanlar, bahçeyi korumak için önlem almalıdır.
 • Bitkilerin ihtiyaç duyduğu gübre miktarı zamanla değişebilir. Bu gübreleri doğru zamanda ve doğru miktarda sağlamak gerekir.
 • Bahçıvanlar, tarım ilaçlarını doğru bir şekilde kullanmalıdır. Yanlış kullanım, bitkilerde ve toprakta ciddi zararlara yol açabilir. 

Tokat'ta Bahçıvanların Alması Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Bahçıvanlar, çalıştıkları alanlarda mutlaka bazı güvenlik önlemleri almalıdır. Aksi takdirde ciddi hasarlar alabilir ve kazalarla karşılaşabilirler. Tokat'ta Bahçıvanın alması gereken güvenlik önlemleri şunlardır:

 • Çalışma esnasında koruyucu giysiler giymelidir.
 • Elektrik teçhizatlarının kullanımı ile ilgili dikkatli davranmalıdır.
 • Hava koşullarını göz önünde bulundurarak çalışmalıdır.
 • Güvenlik donanımlı çalışma ayakkabısı giymelidir.
 • Bahçıvanlar, çalışma alanlarındaki diğer insanların güvenliğini sağlamalıdır.
 • Kimyasalların ve bitki ilaçlarının kullanımı ile ilgili gerekli önlemleri almalıdır.
 • İşlemler esnasında kullandıkları aletlerin bakımını ve kontrolünü önceden yaparak bunları güvenli bir şekilde kullanmalıdırlar.

Tokat'ta Bahçıvanların Çalışma Alanları Nelerdir?

Bahçıvanların mesleki olarak farklı çalışma alanları vardır. Bu alanlar kısaca aşağıdaki gibidir:

 • Meyve ve sebze üretimi: Çiftlik ve sera gibi alanlarda bahçıvanlar meyve ve sebze üretimi yapabilir. Yetiştirdikleri ürünleri hasat edip paketleyerek nakliyeye hazır hale getirirler.
 • Fidan yetiştiriciliği: Bitki yetiştirmek ve genç ağaç büyütmek için gerekli fidanları üretme konusunda bahçıvanlar önemli role sahiptir. Bu alanda, orman ve ağaçlandırma çalışmaları ve doğal kaynakların korunması projelerine bahçıvanlar çalışır.
 • Süs bitkisi yetiştiriciliği: Ev, işyeri, park ve bahçelerde süs bitkisi yetiştiriciliği yapan bahçıvanlar, bu alanların estetik görünmesini sağlar. Bunun için ise çiçek, ağaç ve bitki üretimi yaparak iç ve dış alanlarda daha yeşil bir görünüm oluştururlar.
 • Peyzaj Düzenlemeleri: Bahçıvanların en önemli görevlerinden biri peyzaj çalışmalarıdır. Çevre estetiği, insan sağlığı ve biyoçeşitlilik açısından önemli olan peyzaj çalışmalarında görev alırlar.

Tokat'ta Bahçıvan Maaşları Ne Kadar?

Farklı görev ve sorumluluklara, tecrübeye ve uzmanlık alanına sahip bahçıvanların ücretleri ve maaşları birbirinden farklıdır. Tokat'ta Bahçıvan maaşları belirlenirken şunlar göz önünde bulundurulur:

 • Bahçıvanın tecrübesi ve uzmanlık alanları ücretlere yansır.
 • Bahçıvanlar; yarı zamanlı, tam zamanlı ya da yatılı olarak çalışabilir. Bu da ücretlerinin değişmesinde etkilidir.
 • Çalışılacak yerin ulaşım kolaylığı da bahçıvan ücretlerinin belirlenmesinde etkilidir.
 • Türk bahçıvanlar ile yabancı bahçıvanlar arasında da ücret farklı olabilir.
 • Bahçıvanın çalışacağı alanın büyüklüğü de fiyatlar üzerinde etkilidir.

Bir çok kritere göre değişiklik gösterse de Tokat'ta Bahçıvan ücretleri ortalama aylık 17.002 TL ile 25.000 TL arasındadır. Bu ücret çalışılan yere, kişinin tecrübesine ve çalışma şekline göre 30.000 TL’ye kadar yükselebilir. Aylık çalışma şeklinin dışında dönemlik hizmet veren bahçıvanlar da vardır. Bu durumda da fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca yatılı olarak hizmet veren bahçıvanlar da aylık olarak farklı ücretler almaktadırlar.

Bahçe bakımı ve düzenlenmesi hizmeti veren bahçıvanlar, bitkilerle yakından ilgilenirler. Hem o bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlarlar hem de bahçe peyzajını güzelleştirir. Özel alanlarda çalışan kişiler, genellikle yatılı bahçıvan olarak hizmet verir. Bu sayede bahçenin tamamıyla daha geniş bir zaman dilimi içinde ilgilenebilirler.

Tokat'ta Bahçıvan Ararken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tokat'ta Bahçıvan ararken adaylarda dikkat etmeniz gereken pek çok unsur vardır. Bahçıvan seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken faktörler şunlardır:

 • Öncelikle bahçıvan adayının deneyimine bakmalısınız. Bahçenizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek tecrübeye sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Bahçenizin büyüklüğüne uygun olarak tek ya da birden fazla sayıda bahçıvan ile çalışmalısınız.
 • Bahçıvanın bahçenizde yapması gereken işleri yerine getirebileceğinden emin olmalısınız. Örneğin; meyve sebze yetiştiriciliği, peyzaj düzenlemesi gibi farklı alanlarda çalışma istiyorsanız, bununla ilgili detaylara hakim bir çalışanı tercih etmelisiniz.
 • Bahçıvanın haftanın hangi günlerinde çalışmasını istiyorsanız, buna uygun arama yapmalısınız. Eğer bahçenize her zaman bakacak birine ihtiyacınız varsa, yatılı bahçıvanları tercih etmelisiniz. Belli aralıklarla bahçıvana ihtiyacınız oluyorsa, aylık ya da haftalık bahçıvan hizmeti alabilirsiniz.
 • Bahçıvanın belli yetkinliklere sahip olması için eğitim sertifikalarına sahip olması gerekir. Özellikle ilaç kullanımı gibi güvenlik önemleri konusunda sorumluluk sahibi kişileri tercih etmelisiniz.
 • Bahçenizin bakımı konusunda her türlü desteği bahçıvandan almak istiyorsanız, bahçe konusunda uzman kişileri tercih etmelisiniz.

Sitemizde yatılı, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da dönemsel olarak hizmet veren birçok bahçıvan profili bulunmaktadır. Tokat'ta Bahçıvan arıyorsanız sitemizdeki profilleri inceleyebilir ve beğendiğiniz adaylar ile görüşme talep edebilirsiniz.

 

 

Bahçıvan

Sıkça Sorulan Sorular

Tokat 'ta Yatılı Bahçıvan Fiyatları Ne Kadar?

Tokat 'ta Yatılı Bahçıvan fiyatları 25.000 TL ile 40.000 TL arasındadır. Adaydan beklentileriniz ve adayın becerileri ücretin belirlenmesi için önemlidir.

Tokat 'ta Gündüzlü Bahçıvan Ücreti Ne Kadar?

Tokat 'ta Gündüzlü Bahçıvan ücreti, asgari tutar olan 17.002 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Maaşlar, beklentilerinize, çalışma saatlerine ve Bahçıvan adayının eğitimi ile deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Çalışılacak evin merkezi konumda olup olmaması ve ulaşım imkanları da ön plana çıkabilmektedir. Ayrıca adayın daha önce çalıştığı yerden referanslı olması da bu ücretleri etkilemektedir.

Tokat 'ta Yabancı Bahçıvan Maaşlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Genel faktörlere ek olarak, yabancı uyruklu Bahçıvan maaşlarını belirleyen farklı faktörler vardır. Tercih edilen bir yabancı dili iyi seviyede konuşması ve ülkedeki döviz kuru seviyesi bu faktörlerden bazılarıdır. Ayrıca yabancıların nüfus olarak daha az yaşadığı bölgelerde bu ücretler daha yüksektir.

Bahçıvan Nasıl Seçilmeli?

Sevdiklerinizin yanında ve evinizde çalışacak olan Bahçıvan adaylarını seçerken en önemli konu güvendir. Seçim yaparken, önceliğiniz referanslı, tecrübeli ve eğitimli Bahçıvan adayları olmalıdır. Daha önce hizmet verdiği yerler ile görüşülmeli, aday daha yakından tanınmaya çalışılmalıdır. Ayrıca açık iletişime sahip, dürüst, düzenli ve sorumluluk sahibi olması gibi kriterler de son derece önemlidir.

Tokat 'ta Bahçıvan Bulduktan Sonra Hangi Evrakları İstemeliyim?

Kimlik Bilgisi: Çalıştıracağınız kişinin kimlik fotokopisi mutlaka alınması gereken bir evraktır. Bu kişi eğer yabancı uyruklu ise, oturma izni veya pasaport fotokopisi almanız gerekmektedir. Olası bir adli durumda bu belgenin sizde bulunması, bir çok konuda size avantaj sağlayacaktır.

İkametgah Belgesi: Adayın açık adresini yani nerede oturduğunu bilmeniz güvenliğiniz için önemli bir konudur. Kişinin sözlü beyanı ile yetinmeyip, resmi bir evrak istemeniz daha doğru olacaktır.

Sabıka Kaydı: Adayın e-devlet üzerinden veya Adliyeden alacağı ve kesinleşmiş mahkumiyet kararlarını gösteren bu belge de oldukça önemlidir ve Bahçıvan adayından mutlaka istenmelidir. Böylece kişini daha önce kesinleşmiş bir mahkumiyetinin olup olmadığını ilgili evrak üzerinden kolayca görebilirsiniz.

Sağlık Raporu: Sizlerle temas edecek kişinin herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığını öğrenmek, olası bir hastalık riskinden korunmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle hepatit B VE C ile Hiv virüs testi isteyebilirsiniz

Tokat 'ta Bahçıvan Arıyorum Ne Yapmalıyım?

Tokat 'ta Bahçıvan bulmak için 2 şekilde ilerleyebilirsiniz.

1) Ajans Hizmeti Alabilirsiniz,

   Profesyonel ekibimiz size en güvenilir ve en doğru adayları önerecek ve işe alım süreciniz bizim tarafımızdan yönetilecektir. Ajans hizmeti alırken de, sitemizde beğendiğiniz adaylar ile görüşme talep edebilirsiniz.

2) İlan Hizmeti Alabilirsiniz,

   Kendiniz kolayca iş ilanı oluşturabilir ve işinize başvuru yapan adayları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca alacağınız paket içeriğine göre, işinize başvuru yapmayan adaylar ile de iletişime geçebilir, mesaj gönderebilir, iş önerebilir veya whatsapp üzerinden yazışabilirsiniz.

Tokat 'ta Bahçıvanın Yan Hakları Nelerdir?

Aday, Yol ücreti ve Yemek ücreti gibi haklar talep edebilir. Bu haklar ve tutarları, karşılıklı anlaşmanıza göre değişmektedir.

Tokat 'ta Bahçıvana İş Görüşmesinde Ne Sormalıyım?

Sevdiğiniz insanların yanında çalışacak kişiyi seçme kararını verirken, yapacağınız iş görüşmelerinde adayları olabildiğince gözlemlemeye çalışmalısınız. Jest ve mimikleri, konuşma tarz ve üslubu, iletişim kurma yeteneği gibi detaylar, fikir edinmenize yardımcı olacaktır. İş deneyimlerini ve bu işlerden neden ayrıldıklarını anlatmalarını isteyebilir, daha önce çalıştığı yerler ile görüşmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Fazla aday ile görüşme yapmak doğru karar vermenizde size bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Tokat 'ta iş arayan Bahçıvan adaylarına beklentilerinizi net bir şekilde ifade etmeli ve bu beklentilerin karşılanabileceğine dair geri bildirimleri alıyor olmalısınız.

Tokat 'ta Bahçıvan Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bahçıvan adayının güvenilir ve işini özenle yaptığına emin olmalı ve iş başı yaptığında bir süre dikkatlice gözlem yapmalısınız.

Bahçıvan Bahçıvan olarak iş arayanlara buradan ulaşabilir ve iş teklifi yapabilirsiniz. Bahçıvan Hizmeti
Kolay ilan oluşturulabilen bir site olmuş. Genel kullanımı da gayet başarılı. Emeği geçenleri tebrik ederim.
Aldığımız danışmanlık hizmetinden memnunuz. Özellikle Ozan Bey sağolsun çok ilgilendiler. Teşekkür ederiz.
Şuan herşey çok güzel. İşe aldığımız arkadaş gerçekten düzgün birisi. Sağolun.