Bakıcı & Yardımcı mı arıyorsunuz? Hemen Ücretsiz İlan Yayınlayın !İlan Yayınla

Filipinli Bakıcı Arıyorum

2 Filipinli Bakıcı
arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtreler
Filtreler
Şehir
Pozisyonlar
Çalışma Şekli
Uyruğu
Cinsiyet
Referans Durumu
Eğitim Seviyesi
Yabancı Dil Bilgisi
Yaş Aralığı
-
Fotoğraflı Adaylar
Medeni Durumu
FİLTRELE
FİLTRELE

Filipinli Bakıcı Bul

ProfilePic
Çevrimiçi

Milca E.

Keçiören - Ankara

16.04.2024

32 Yaşında

32 Yaşında
Keçiören - Ankara

6.000 - 9.000 TL - Tam Zamanlı / Gündüzlü

Filipinli Bakıcı

Herkese merhaba ben bir filipinliyim, daha önce dadı veya bebek bakıcısı olarak çalışıyordum, daha sonra anaokulunda ana dili ingilizce öğretmeni olarak burada birçok deneyimim var. Şefkatli, nazik, şefkatli, dürüst ve tabii ki çocukları seven biriyim. . . Devamını Oku

CountryFlag
ProfilePic
Çevrimiçi

Precious M.

Başakşehir - İstanbul

22.06.2023

38 Yaşında

38 Yaşında
Başakşehir - İstanbul

Tam Zamanlı / Gündüzlü

Filipinli Bakıcı

Filipin uyrukluyum, 2 çocuğum var. Türk vatandaşı ile evliyim. 36 yaşındayım. Ürdün'de 2 yıl 4 ay 3 çocuklu bir ailenin yanına çalıştım. Temizlik ve çocuk bakımı konusunda uzmanım. Devamını Oku

CountryFlag

Sıkça Sorulan Sorular

Yatılı Filipinli Bakıcı Ücretleri Ne Kadar?

Hem iş disiplinleri hem de İngilizce konuşabilmelerinden dolayı Filipinli Bakıcılar aileler tarafından oldukça fazla talep edilmektedir. Son zamanlardaki döviz kuru seviyesinden dolayı ülkemizdeki sayıları ise oldukça azalmıştır. Talebin fazla, kişi sayısının az olmasından dolayı ücretler oldukça yükselmiştir ve genelde dolar üzerinden belirlenmektedir. Filipinli Yatılı Bakıcı Ücretleri 1.000 USD ile 1.500 USD arasındadır. Talep edilen işin içeriği ile adayın beceri ve yeteneklerine göre ücretler değişebilmektedir.

Gündüzlü Filipinli Bakıcı Fiyatları Nedir?

Gündüzlü Filipinli Bakıcı fiyatları, adayın deneyim ve becerileri ile ailenin beklentilerine göre 20.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. İş arayan Gündüzlü Filipinli Bakıcılar genelde evlerine yakın ve ulaşım imkanı rahat olan adreslerde çalışmayı tercih etmektedirler. Bu nedenle merkezi yerlerde olmayan veya ulaşım imkanı zor olan yerler için bu ücretler artış gösterebilmektedir.

Filipinli Bakıcı Maaşlarını Etkileyen Faktörler

Filipinli Bakıcı Maaşları, genel olarak adaydan talep edilen işin içeriği ile adayın deneyim ve niteliğine göre belirlenmektedir. Yatılı veya gündüzlü talep edilmesi, çalışma saatleri ve izin durumu ile adayın önceki tecrübeleri ve referans durumu gibi faktörler önemlidir. Tercih edilen bir yabancı dili yeterlilik seviyesinde bilen bakıcılar daha fazla ücret talep edebilmektedirler. Ülkemizdeki döviz kuru da Filipinli Bakıcı maaşlarının belirlenmesine ciddi oranda etki etmektedir. Ayrıca Filipinlilerin nüfus olarak daha az yaşadıkları bölgelerde, sosyalleşme sorunundan dolayı talep ettikleri ücretler artmaktadır.

Filipinli Bakıcı Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce evinize alacağınız ve sevdiklerinizi emanet edeceğiniz kişinin güvenilir olması gerekmektedir. Referanslı adayları tercih etmeli ve eski çalıştıkları yer ile görüşerek Filipinli Bakıcıyı daha yakından tanımaya çalışmalısınız. Ayrıca kolay iletişim kurulabilen, dürüst, sorumluluk sahibi ve güler yüzlü olması gibi kriterler de önemlidir.

Filipinli Bakıcı Arıyorum Nasıl Bulabilirim?

Aradığınız Filipinli bakıcıyı firmamız aracılığıyla 2 şekilde bulabilirsiniz.

1) Ajans Hizmeti,

   Profesyonel ekibimiz size en doğru ve en güvenilir Filipinli Bakıcı adaylarını önerecek ve işe alım süreciniz bizim tarafımızdan yönetilecektir. Ajans hizmeti alırken de, sitemizde beğendiğiniz adaylar ile görüşme talep edebilirsiniz.

 2) İlan Hizmeti,

   Kendiniz kolayca iş ilanı oluşturabilir ve işinize başvuru yapan adayları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca alacağınız paket içeriğine göre, işinize başvuru yapmayan adaylar ile de iletişime geçebilir, mesaj gönderebilir, iş önerebilir veya whatsapp üzerinden yazışabilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Filipinli Bakıcıya iş başı yaptırdığınızda bir süre yanında olmalı ve gözlem yapmalısınız. İşini özenle yaptığına ve sorumluluk alabileceğine dair kanaat oluşturmalısınız.

Filipinli Bakıcılar ile İş Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Kişinin iletişim yeteneğini, tavırlarını ve nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu öğrenmek için iş görüşmeleri oldukça önemlidir. İyi bir gözlem yapmalı ve olabildiğince soru sormalısınız. Beklentilerinizi, anlaşıldığından emin olacağınız şekilde net olarak ifade etmelisiniz. İş Arayan Filipinli Bakıcıdan da beklentisinin ne olduğunu ve sizin beklentilerinizi karşılama noktasında kendisini nasıl değerlendirdiğini sorabilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Çalışmaya Başlamadan İstenmesi Gereken Evraklar

Kimlik Bilgisi: Çalıştıracağınız kişinin kimlik bilgisi elinizde olması gereken önemli bir evraktır.  Filipinli bakıcınızdan hem oturma izni hem de pasaport fotokopisi alınması doğru olacaktır. Olası bir adli durumda bu belgelerin hazır bulunması, birçok konuda size kolaylık sağlayacaktır.

İkametgah Belgesi: Filipinli Bakıcının nerede oturduğunu yani açık adresini bilmeniz önemli bir konudur. Kişinin sözlü beyanı ile yetinmeyerek, resmi evrak istemeniz daha doğru olacaktır.

Sağlık Raporu: Filipinli Bakıcının bulaşıcı bir hastalık taşıyıp taşımadığını bilmek, ailenizi olası risklerden koruyacaktır. Özellikle hepatit B VE C ile Hiv virüs testi isteyebilirsiniz.

Sabıka Kaydı: Filipinli Bakıcı uzun süredir ülkemizde bulunuyor ise,  e-devlet üzerinden veya Adliyeden alacağı ve kesinleşmiş mahkumiyet kararlarını gösteren bu belge istenebilir. Böylece bakıcının ülkemizde daha önce kesinleşmiş bir mahkumiyetinin olup olmadığını görebilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Çalıştırmak için Bilinmesi Gerekenler

Yabancı Uyruklu kişilerin ülkemizde çalışabilmeleri için mevcut yasalar gereği çalışma izinlerinin bulunması gerekmektedir. Yürürlükteki uygulamalar gereği bu kişiler kendileri başvurarak bu izni alamazlar. Filipinli Bakıcının Çalışma izni, İşveren tarafından Çalışma Bakanlığına başvurarak yapılabilir. Çalışma izni başvurusu yapılabilmesi için kişinin öncelikle Türkiye’ de oturum izni olması şartı aranmaktadır. Yurt dışında bulunan ve ülkemize çalıştırılmak üzere davet edilen kişiler için bu şart geçerli değildir. İzni onaylanıp çalışmaya başlayan Filipinli Bakıcının aylık SGK Primlerinin İşveren tarafından ödenmesi gerekecektir.

Ev hizmetlerinde çalışma izni başvurusu yapılabilmesi için aşağıdaki şartlardan birisi geçerli olmalıdır.

  • Evinde 15 (On Beş) yaşından küçük çocuğu bulunanlar çocuk bakıcısı olarak çalıştırmak şartıyla,
  • Evinde veya birinci derece akrabası olması şartıyla başka bir evde 65 (Altmış Beş) yaşından büyük birisinin genel bakımını yapması şartıyla,
  • 65 yaşından küçük ama hastalığı doktor raporu ile sabit olanlar için birinci dereceden akrabalar, ilgili kişinin bakımında çalıştırma şartıyla,

yabancı uyruklu kişi için çalışma izni alabilirler. Filipinli Bakıcınıza çalışma izni yaptırırken enuygunbakici.com ekibinden destek alabilirsiniz.