Bakıcı & Yardımcı mı arıyorsunuz? Hemen Ücretsiz İlan Yayınlayın !İlan Yayınla

Diyarbakır Kayapınar Özel Şoför Arıyorum

0 Özel Şoför
arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtreler
Filtreler
Şehir
İlçe
 • Diyarbakır
Pozisyonlar
Çalışma Şekli
Uyruğu
Cinsiyet
Referans Durumu
Eğitim Seviyesi
Yabancı Dil Bilgisi
Yaş Aralığı
-
Fotoğraflı Adaylar
Medeni Durumu
FİLTRELE
FİLTRELE

Diyarbakır Kayapınar Özel Şoför Bul

Aranılan kriterlere uygun aday bulunamadı ! Seçtiğiniz kriterleri değiştirerek tekrar arama yapabilirsiniz.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Ücretleri Nedir? Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Ücretleri Nedir?, merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Enuygunbakici.com'da Özel Şoför olarak çalışmak isteyen binlerce iş arayanın ne kadar ücrete çalışabileceklerini profillerinden görebilirsiniz.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Maaşları

Karayolları üzerinde motorlu taşıtları süren kişilere şoför denir. Bu işi, başkası için özel bir amaçla yapan kişilere ise özel şoför adı verilir. Kullanılan aracın türü ise amaca ve sektöre göre değişiklik gösterir.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Maaşları kullanılan araca ve hizmetin amacına göre değişir. Kişiler, farklı amaçlarla özel şoför hizmeti almak isteyebilir. Örneğin; gün içinde her türlü kişisel ulaşım ihtiyacını karşılamak isteyenler de ticari faaliyetler için de özel şoför tutulabilir. Dolayısıyla kişinin hangi alanda ve ne için özel şoförlük yaptığı, alacağı ücreti etkileyen bir durumdur.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Ne İş Yapar?

Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoförler, hizmet verdikleri kurumların, ailelerin ya da kişilerim ulaşım ihtiyacını karşılayan kişilerdir. Trafik kurallarına ve çalıştıkları kişilerin etik kurallarına uyması gereken özel şoförler, pek çok göreve sahiptir. Can güvenliği söz konusu olduğu için özel şoförlerin çok dikkatli ve titiz çalışması gerekir. Hem araçla hem de sürüşle ilgili sorumluluğu olan özel şoförler, çalıştıkları yerin ulaşımla ilgili ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Özel şoförler, trafik ve ulaşım konusunda uzman oldukları için çalıştıkları yerde bu alanda profesyonel hizmet vermeleri beklenir. Bazı özel şoförler çalıştıkları yere ait araçla bu hizmeti verirken; bazıları kendi araçlarıyla özel şoförlük yapar. Bu noktada da yine çalışılan yer ve hizmet amacı gibi hususlar devreye girer. Kişinin hangi araçla hizmet verdiği de Diyarbakır Kayapınar'da özel şoför fiyatları üzerinde etkilidir. 

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Nasıl Olunur?

Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoför olmak için herhangi bir lisans ya da önlisans mezuniyet şartı yoktur. Kişiler, ehliyete sahip oldukları sürece özel şoför olmak için kendilerini geliştirebilirler. Kullanılan araca göre değişmekle birlikte B sınıfı ehliyete sahip herkes özel şoför olabilir. Ancak bu mesleği yapabilmek için bazı özelliklere sahip olmak gerektiğinden; herkes özel şoför olamaz. Yani trafik kuralları, ulaşım, karayolları gibi konularda uzman kişiler bu mesleği daha iyi yapabilirler. Aynı şekilde uzun yıllardır araba kullanan ve sürüş konusunda tecrübeli kişiler daha kolay özel şoför olabilir.

Özel şoför olmak isteyen kişilerin alması gereken bazı özel eğitimler vardır. Bunlar:

 • İlkyardım eğitimi
 • İşçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitimler
 • Harita okuma ve navigasyon kullanabilme ile ilgili eğitimler
 • Mevzuatları ve yasal düzenlemeleri öğrenmek 

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoförlerin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Özel şoförlerin işlerini daha iyi bir şekilde yapabilmeleri açısından görev ve sorumluluklarını bilmeleri gerekir. Trafikte aktif olan bu meslek sahiplerinin iş tanımı oldukça kapsamlıdır. Özel şoförlerin araçla ilgili sorumlulukları şöyledir:

 • Aracın iç ve dış temizliğini sağlamak
 • Akaryakıt durumunu takip etmek
 • Sigorta ve muayene işlemlerini düzenli olarak takip etmek ve gerçekleştirmek
 • Aracın teknik ve periyodik bakımını yaptırmak
 • Yasalarca belirlenen malzeme ve ekipmanları temin etmek ve bulundurmak
 • Arıza durumlarında kırık parçaları yenilemek, tamir ve onarım işlemlerini tamamen gerçekleştirmek
 • Isıtma ve soğutma sistemlerini kontrol etmek
 • Aracın yağ, su gibi eksiklerini gidermek, motor, akü, fren, kayış gibi ekipmanları kontrol etmek
 • Lastikleri mevsimlere uygun olarak değiştirmek ve düzenli olarak basınç kontrolü yapmak

Özel şoförlerin sürüşle ve verdikleri hizmetle ilgili görev ve sorumlulukları arasında ise şunlar yer alır:

 • Yol ve trafik kurallarına uymak
 • Acil durumlarda ve kazalarda resmi kurumlara haber vermek
 • Aracı doğru yere uygun şekilde park etmek
 • Uygun güzergah ve iniş binişlere dikkat etmek, bu konularda yolculara yardımcı olmak
 • Bagaj koyarken ve alırken yardım etmek
 • Yolcuların özel hayatına saygılı olmak

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoförlerde Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Özel şoförlerin mesleklerini başarılı bir şekilde sürdürebilmesi için bazı özellikler taşıması gerekir. Bu sayede hem can güvenliği sağlayabilir hem de ulaşım konusunda profesyonel hizmet verebilirler. Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoförlerde mutlaka bulunması gereken özellikler şöyle sıralanabilir:

 • Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoförlük yapan kişilerin sakin ve sabırlı olması gerekir. Trafikte her türlü durumla sakin bir şekilde baş edebilmelidirler. Herhangi bir problemde çabuk sinirlenmeden, durumu konuşarak çözebilmelidirler. Bu yüzden özel şoförlerin iletişimi kuvvetli olmalıdır.
 • Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoförlerin yol ve trafik kurallarına uyması çok önemlidir. Bu kuralları ihlal eden kişiler, ulaşım hizmeti verdikleri süre boyunca sık sık trafik cezasıyla karşılaşır. Ayrıca yol ve trafik kurallarına uymayan kişiler, kaza yapma riskini artırdığı için yolcu güvenliğini de sağlayamaz.
 • Özel şoförler, olası bir kaza durumunda ne yapmaları gerektiğini bilmelidir. Gerekli resmi kurumlara ulaşmalı ve evrak işlerini halletmelidir.
 • Navigasyon kullanabilmek ve harita okuyabilmek özel şoförlerde bulunması gereken özelliklerdendir.
 • Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoförlerin güzergahları ve yolları iyi bilmesi gerekir. Böylece gidilecek yere daha hızlı ve kolay ulaşma konusunda avantaj sağlarlar.
 • Araçların ekipmanları ve parçaları ile ilgili bilgi sahibi olan kişiler, özel şoförlüğü daha iyi yapabilir. Gerekli durumlarda küçük müdahaleler ile olası tehlikeleri minimuma indirgeyebilirler.
 • Sorumluluk sahibi kişiler, araçların periyodik bakımlarını yaptırırlar. Dolayısıyla özel şoförlerin sorumluluk bilincinde olması çok önemlidir.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Maaşları Ne Kadar?

Diyarbakır Kayapınar'da Bazı Özel Şoförler kişiye mahsus, bazıları ise kalabalık gruplar için çalışırlar. Bunun yanı sıra bazı özel şoförler, hizmet verdikleri kişilerin evinde yatılı olarak da kalabilirler. Böylece 7/24 o kişinin özel şoförü olurlar. Bazıları ise yalnızca belli saatler aralığında özel şoförlük yaparlar. Bu durum da özel şoförün ücretini belirleyen ayrı bir durum olarak öne çıkar. Tüm bu faktörlere bakıldığın maaşların her iş özelinde değiştiği söylenebilir. Ortalama olarak bakıldığında ise Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Maaşları 20.000 TL ile 30.000 TL arasındadır. Adayın deneyim, bilgi ve birikimi de maaşın belirlenmesine etki edecektir. Farklı kriterlere sahip özel şoförler arasından hem isteklerinize hem de bütçenize uygun olanı bulmak için sitemizdeki profilleri inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Ararken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel şoför seçerken bazı kriterleri değerlendirmek çok önemlidir. Bu sayede ihtiyaçlarınıza en uygun özel şoförü bulabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoför seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar yer alır:

 • Özel şoförün ehliyet sınıfını öğrenmelisiniz. Kullanacağı araca uygun ehliyet sınıfına sahip olması gerekir.
 • Yol ve trafik kuralları, ulaşım açısından önemlidir. Can güvenliği ve kaza riskinin minimum seviyede olması için kurallara uyan özel şoförleri tercih etmelisiniz.
 • Trafikte nasıl davranması gerektiğini bilen, çabuk sinirlenmeyen ve sakin kalabilen özel şoförleri seçmenizde fayda vardır.
 • Yolları bilen, navigasyon kullanabilen ve harita okuyabilen özel şoförler, ulaşım konusunda daha kolay ve hızlı seçenekler sunabilir.
 • Diyarbakır Kayapınar'da Özel şoför almadan önce kişiyle birlikte sürüş deneyimi yapabilir ve onu gözlemleyebilirsiniz. Böylece trafikteki durumunu, yollara hakimiyetini ve tehlikeli durumlara verdiği tepkileri daha yakından öğrenebilirsiniz.
 • Özel şoförün araç bakımı konusunda bilgi sahibi olması önemlidir. Böylece yolda kaldığınız herhangi bir durumda gerekli basit müdahaleleri yapabilir.
 • Sorumluluk sahibi ve disiplinli çalışan özel şoförler, hem aracın hem de sizin güvenliğinizi sağlayabilir. Gerekli bakımları yaptırarak ve aracın tüm kontrollerini gerçekleştiren özel şoförleri tercih etmelisiniz.

Diyarbakır Kayapınar'da Kriterlerinize uygun özel şoför bulabilmek için doğru yerdesiniz. Farklı özelliklere sahip pek çok özel şoför arasından filtreleme yaparak size uygun olanı hemen bulabilirsiniz. İsterseniz kolayca ilan oluşturarak gelen başvuruları değerlendirebilir ve istediğiniz adaylarla görüşme planlayabilirsiniz.
Sitemizde yatılı, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da dönemlik olarak iş arayan bir çok özel şoför profili bulunmaktadır.

Özel Şoför

Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır Kayapınar'da Yatılı Özel Şoför Fiyatları Ne Kadar?  

Diyarbakır Kayapınar'da Yatılı Özel Şoför fiyatları ortalama 23.000 TL ile 30.000 TL arasındadır. Ücret belirlenirken adayın tecrübe ve nitelikleri önemli olacaktır.

Diyarbakır Kayapınar'da Gündüzlü Özel Şoför Ücreti Ne Kadar?  

Diyarbakır Kayapınar'da Gündüzlü Özel Şoför ücreti, asgari tutar olan 17.002 TL ile 27.000 TL arasında değişmektedir. Maaşlar, beklentilerinize, çalışma saatlerine ve Özel Şoför adayının eğitimi ile deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Çalışılacak yerin merkezi konumda olup olmaması ve ulaşım imkanları da ön plana çıkabilmektedir. Ayrıca adayın daha önce çalıştığı yerden referanslı olması da bu ücretleri etkilemektedir.

Diyarbakır Kayapınar'da Yabancı Özel Şoför Maaşlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Genel faktörlere ek olarak, Yabancı uyruklu Özel Şoför maaşlarını belirleyen farklı faktörler vardır. Tercih edilen bir yabancı dili iyi seviyede konuşması ve ülkedeki döviz kuru seviyesi bu faktörlerden bazılarıdır. Ayrıca yabancıların nüfus olarak daha fazla yaşadığı bölgelerdeki ücretler, diğer bölgelere göre daha düşüktür.

Özel Şoför Nasıl Seçilmeli?

Sevdiklerinizi veya kendi canınızı emanet edeceğiniz Özel Şoför adaylarını seçerken en önemli konu güvendir. Seçim yaparken, önceliğiniz referanslı, tecrübeli ve eğitimli Özel Şoför adayları olmalıdır. Daha önce hizmet verdiği kişilerle ile görüşülmeli, aday daha yakından tanınmaya çalışılmalıdır. Ayrıca zaman yönetimini bilen, açık iletişime sahip, dürüst, güler yüzlü, düzenli, sabırlı ve sorumluluk sahibi olması gibi kriterler de gözden kaçırılmamalıdır.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Bulduktan Sonra Hangi Evrakları İstemeliyim?

Kimlik Bilgisi: Çalıştıracağınız kişinin kimlik fotokopisi mutlaka alınması gereken bir evraktır. Bu kişi eğer yabancı uyruklu ise, oturma izni veya pasaport  fotokopisi almanız gerekmektedir. Olası bir adli durumda bu belgenin sizde bulunması, bir çok konuda size avantaj sağlayacaktır.

İkametgah Belgesi: Adayın açık adresini yani nerede oturduğunu bilmeniz güvenliğiniz için önemli bir konudur. Kişinin sözlü beyanı ile yetinmeyip, resmi bir evrak istemeniz daha doğru olacaktır.

Sabıka Kaydı: Adayın  e-devlet üzerinden veya Adliyeden alacağı ve kesinleşmiş mahkumiyet kararlarını gösteren bu belge de oldukça önemlidir ve Özel Şoför adayından mutlaka istenmelidir. Böylece kişini daha önce kesinleşmiş bir mahkumiyetinin olup olmadığını ilgili evrak üzerinden kolayca görebilirsiniz.

Sağlık Raporu: Sizlerle temas edecek kişinin herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığını öğrenmek, olası bir hastalık riskinden korunmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle hepatit B VE C ile Hiv virüs testi isteyebilirsiniz

 

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Arıyorum Ne Yapmalıyım?  

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför bulmak için 2 şekilde ilerleyebilirsiniz.

1) Ajans Hizmeti Alabilirsiniz,

   Profesyonel ekibimiz size en güvenilir ve en doğru adayları önerecek ve işe alım süreciniz bizim tarafımızdan yönetilecektir. Ajans hizmeti alırken de, sitemizde beğendiğiniz adaylar ile görüşme talep edebilirsiniz.

2) İlan Hizmeti Alabilirsiniz,

  Kendiniz kolayca iş ilanı oluşturabilir ve işinize başvuru yapan adayları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca alacağınız paket içeriğine göre, işinize başvuru yapmayan adaylar ile de iletişime geçebilir, mesaj gönderebilir, iş önerebilir veya whatsapp üzerinden yazışabilirsiniz.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoförün Yan Hakları Nelerdir?  

Aday, Yol ücreti ve Yemek ücreti gibi haklar talep edebilir. Bu haklar ve tutarları,  karşılıklı anlaşmanıza göre değişmektedir.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoföre İş Görüşmesinde Ne Sormalıyım?

Canınızı emanet edeceğiniz kişiyi seçme kararını verirken, yapacağınız iş görüşmelerinde adayları olabildiğince gözlemlemeye çalışmalısınız. Jest ve mimikleri, konuşma tarz ve üslubu, iletişim kurma yeteneği gibi detaylar, fikir edinmenize yardımcı olacaktır. İş deneyimlerini ve bu işlerden neden ayrıldıklarını anlatmalarını isteyebilir, daha önce çalıştığı yerler ile görüşmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Fazla aday ile görüşme yapmak doğru karar vermenizde size bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Diyarbakır Kayapınar'da iş arayan Özel Şoför adaylarına beklentilerinizi net bir şekilde ifade etmeli ve bu beklentilerin karşılanabileceğine dair geri bildirimleri alıyor olmalısınız.

Diyarbakır Kayapınar'da Özel Şoför Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?  

Özel Şoför adayının güvenilir ve işini özenle yaptığına emin olmalı ve iş başı yaptığında bir süre dikkatlice gözlem yapmalısınız.

Özel Şoför Özel Şoför olarak iş arayanlara buradan ulaşabilir ve iş teklifi yapabilirsiniz. Özel Şoför Hizmeti
Firmanızdan aldığımız hizmet gayet yeterli oldu. İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.
Güvenilir bir arkadaş ile anlaşıldı. Sisteminiz gayet güzel. Teşekkür ederiz.
Sitenizi oldukça beğendim. Kullanımı ve ilan oluşturma adımları gayet iyi. İlanımıza güvenilir bir çok aday başvuru yaptı. Görüşmeler sonrası bir aday ile anlaşıldı. Teşekkür ederiz.