Oyun Ablası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

8 Eylül, 2023

Anahtar Kelime 1Anahtar Kelime 2Anahtar Kelime 3
eub logo

Yazan Yayınlayan

enuygunbakici.com

Oyun Ablası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Oyun Ablası, tam manasıyla çocuğunuzun zihinsel gelişim ve eğitimine olumlu katkılar sağlayacak kişi olmalıdır. Genelde evde duran birisi olsanız dahi, enerjisi yüksek, bilinçli ve eğitimli birinin çocuğunuz ile zaman geçirmesi ve onunla arkadaşlık yapması, çocuğunuzun hem gelişmesi hem de mutlu olması açısından oldukça faydalı olabilir. Oyun Ablası, çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek zaman geçirmesini sağlamalı ve çeşitli aktiviteler yaparak, çocukların becerilerini geliştirmelidir. Ancak bunların hepsinden önce çocuğunuz ile baş başa bırakacağınız kişi, güvenilebilecek birisi olmalı ama siz yine de gerekli güvenlik önlemlerini almalısınız.

Oyun Ablası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 Oyun Ablası seçerken dikkat edilmesi gerekenler kısaca aşağıdaki gibi özetlenebilir.

  • Çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilecek eğitim ve yetkinliğe sahip birisini seçin.
  • Çocuğunuz için uygun, öğretici ve eğlendirici aktiviteler üretebilecek yaratıcılıkta biri olmasına dikkat edin.
  • İletişim dili kuvvetli, çocuğunuzla kolay iletişim kurabilecek bir aday tercih edin.
  • Çocuklar hareketli, devamlı soru soran ve bazen de söz dinlememeye meyillidirler. Bu yüzden sabırlı, hoşgörülü, güler yüzlü ve enerjisi yüksek birisini seçmeye özen gösterin.
  • İşe almayı düşündüğünüz kişiyi tanımaya çalışın. Çocuğunuzla birlikte ne gibi aktiviteler yapabileceğini, çocuğunuz ile geçireceği zamanı nasıl planladığını sorun.
  • Oyun Ablası olarak seçmeyi düşündüğünüz kişiye çocuğunuzu detaylıca anlatın. Sevdiği ve sevmediği şeylerden bahsedin. Onu tanımasını sağlamaya çalışın.
  • İşe aldığınız kişiyi çocuğunuz ile zaman geçirirken mutlaka kontrol edin ve çocuğunuz için herşeyin yolunda gittiğinden emin olun.

Oyun Ablasının Faydaları ?

Oyun Ablası çocukların eğitici aktivitelerle eğlenceli zaman geçirmesini sağlar, sizlerin isteğine göre belirli konuların öğrenilmesi veya belirli yeteneklerin kazanılmasında çocuğunuza destek olabilir. Çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini veya İngilizcesini geliştirmesini istiyorsanız İngilizce bilen oyun ablası seçebilirsiniz. Herhangi bir sanat alanında yetenek kazanmasını istiyorsanız o sanat alanında bilgi sahibi bir oyun ablası seçimi yapabilirsiniz. Veya derslerinde daha başarılı olmasını istiyorsanız, ödevlerine yardım edecek birini de tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yetenek ve becerilerine göre, o konuda bilgi veya yetenek sahibi bir oyun ablası çalıştırmak çocuğunuzun gelişimi için önemli katkılar sağlayacaktır.

Ayrıca Oyun Ablası ile bağ kuran ve arkadaşlık yapan çocuğun özgüveni ve iletişim becerileri olumlu yönde gelişebilir. Çocuklar kendilerine yakın buldukları kişileri rol model olarak alma eğilimi gösterirler. Bu yüzden eğitimli ve başarılı bir oyun ablası seçimi, çocuğunuzun doğru bir rol model alması açısından da son derece önem teşkil etmektedir. enuygunbakici.com olarak size en uygun Oyun Ablasını bulmak için taleplerinizi doğru anlayabilecek bir ekiple çalışmaya özen gösteriyoruz. Oyun Ablası Profillerini görmek için tıklayın ….