Ev Yardımcısı Hangi İşleri Yapar ?

1 Kasım, 2022

Anahtar Kelime 1Anahtar Kelime 2Anahtar Kelime 3
eub logo

Yazan Yayınlayan

enuygunbakici.com

Ev Yardımcısı Hangi İşleri Yapar ?

Ev yardımcısı, yoğun iş temposu, modern hayatın koşuşturmacası ve kişisel öncelikler gibi nedenlerle rutin olarak ev işlerini yapmaya vakit bulamayan kişilere talepleri doğrultusunda ev işi hizmeti sunan kişilerdir. İşlerin kapsamı, süresi isteğe göre belirlenebilir. Gündüz ya da yatılı olarak ev yardımcısı hizmeti alınabilir. Siz de profesyonel ev yardımcısına ihtiyaç duyuyor ve bu konuda detaylı bilgi edinmek istiyorsanız tüm sorularınız için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Ev Yardımcısı Neden Gereklidir?

Günlük hayatın yoğun temposu içerisinde hem ev işleri hem de aileye vakit ayırmak oldukça zor olabilir. Uzun ve tempolu bir günün sonunda yemek hazırlamak, temizlik yapmak, çamaşır ve ütü işleri ile ilgilenmek için ayrıca bir zaman ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklu bir aile iseniz ev işlerinin yanı sıra çocuğunuz ile birlikte ev ödevi yapmak, etkinlik ve oyunlar ile ailece kaliteli vakit geçirmek, ev dışı gezi planları yapmak gibi aktiviteler dururken ev işleri yapmak zorunda kalmak ekstra yorgunluk yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca ev işleri ile ilgilenmekten ailenize ayırdığınız vakit yeterli olmayabilir.

Sağlık sorunlarınız varsa ev işlerini rutin olarak yapmak sizin için oldukça zor olabilir. Evinizde sizinle birlikte yatılı olarak kalan ve bakımından sorumlu olduğunuz aile büyükleriniz ile ilgilenirken ev işlerini düzenli olarak yapamıyor olabilirsiniz. Zaman sorununun dışında çeşitli kişisel nedenlerle de ev işlerine zaman ayırmak güç bir hal alabilir.

Alanında bilgili ve deneyimli bir ev yardımcısı bularak bu zor durumların üstesinden gelebilirsiniz. Ev işlerini taleplere göre gerçekleştiren bir ev yardımcısı ile günlük yaşamınızı çok daha kolay ve kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Ev İşlerine Vakit Bulamıyorsanız

Yoğun bir çalışma hayatına sahipseniz geç saatleri bulan iş çıkışı, hafta sonu çalışma programları, mesailer, esnek çalışma saatleri gibi nedenlerle evinize yorgun bir şekilde dönüyor olabilirsiniz. Bu yorgunluğun üstüne yemek yapmak; bulaşık, çamaşır ve ütü işleri ile ilgilenmek, evi daimi olarak hijyenik hale getirmek için yeterli zaman bulamıyor olabilirsiniz. Ev işlerine yardımcı bayan ile bir yandan kendinize ve ailenize vakit ayırırken diğer yandan ev işlerinizin düzenli şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ev İşi ve Temizlik Yapmayı Sevmiyorsanız

Banyo, tuvalet ve oda temizliği yapmak, ütü ve çamaşır işleri ile uğraşmak, her gün sağlıklı ev yemekleri yapmak, evi düzenli tutmak ve evin eksiklerini belirleyerek alışveriş yapmak her evde rutin bir şekilde yapılması gereken işlerdir. Her biri oldukça zaman isteyen bu detaylı işler için ekstra zaman ayırmanız gerekir. Zamanınızı bu işlerle geçirmek yerine kendinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Ev işi ve temizlik yapmaktan keyif duymuyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda ev işlerinde yardımcı birinden yardım alarak ihtiyaçlarınızı temin ederken sevmediğiniz ev işlerini yapmak zorunda da kalmamış olursunuz.

Yoğun Bir Temponuz Varsa

İş ya da ev hayatı açısından yoğun bir temponuz olabilir. Uzun süreli mesailerle çalışıyorsanız ev işleri ile ilgilenmek sizin için ekstra bir yorgunluk sebebi haline gelebilir. Çok çocuklu ya da aile büyüklerinin de bir arada olduğu geniş bir aileye sahipseniz hem aile bireylerinin ihtiyaçları ile ilgilenmek hem de ev işleri ile uğraşmak sizi hem fiziken hem de ruhen zorlayabilir.

Yenidoğan Bebeğiniz Varsa

Bir bebeğin dünyaya gelmesi her aile için hayatın en mutlu, tempolu ve telaşlı dönemlerinden biridir. Her bakımdan size ihtiyaç duyan bebeğinizle ilgilenirken ev işleri ile uğraşmak, temizlik yapmak, yemek yapmak zor olabilir. Hamilelik ve doğum sürecinin ardından lohusalık ile başlayan emzirme dönemi ile bebeğinizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışırken kendinizi uykusuz ve yorgun hissedebilirsiniz. Bebeğinize ve kendinize vakit ayırmanız gereken bu zamanlarda ev temizliği yapmak yerine ev yardımcısından destek almak sizin için çok daha uygun bir seçenek haline gelir.

Vaktinizi Temizliğe Harcamak İstemiyorsanız

Kişisel sebeplerle vaktinizi temizliğe harcamak istemeyebilirsiniz. Ev işi, temizlik, yemek yapmak yerine kendinize vakit ayırmayı ya da aileniz ve sosyal çevrenize zaman ayırmayı tercih edebilirsiniz. Böyle düşünüyorsanız alanında tecrübeli bir ev yardımcısı ile zamanınızı dilediğiniz şekilde yönetirken ev işlerinizin de düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ev Yardımcısı Yapar ?

Ev Yardımcısı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Bilgili, titiz ve profesyonel ev yardımcısı ile çalışmak pek çok avantaj sunar. Bu avantajları şöyle sıralamak mümkündür:

 • Tempolu bir iş hayatınız varsa, geldiğinizde evinizi temiz ve düzenli bulmak hem sizi mutlu eder hem de daha fazla yorulmanızı engeller.
 • Misafir ağırlamayı seven ancak güzel ve lezzetli sofralar hazırlama konusunda zaman sorunu yaşayan biriyseniz ev yardımcısı sizin yerinize bu işleri yapabilir.
 • Çeşitli nedenlerle çocuğunuza vakit ayırmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Ev yardımcısı sizin yerinize ev işlerini yaparken siz ise çocuğunuzla kaliteli vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Evde bakmakla yükümlü olduğunuz özel durumu ya da sağlık sorunu bulunan çocuğunuz ya da aile büyükleriniz varsa ev yardımcısı ile çalışarak yakınlarınızla gönül rahatlığı ile ilgilenme şansı elde edebilirsiniz.
 • Tercihe göre yatılı ev yardımcısı ile çok daha planlı bir şekilde ev işlerinizi düzenleyebilirsiniz. Hizmet alacağınız zaman dilimi uzun olduğu için talepleriniz doğrultusunda çok daha fazla destek alabilmeniz mümkün hale gelir.
 • Evcil bir hayvan dostunuz varsa bakımı ile ilgili ev yardımcısından yardım alabilirsiniz. Böylece siz yokken bir yandan dostunuz yalnız kalmazken diğer yandan siz gelene kadar gezintiye çıkma, beslenme gibi ihtiyaçları da karşılanmış olur.
 • Yemek, ütü, alışveriş, ev düzenleme gibi işler sizin için sıkıcı ise ev yardımcısı bu yükü omuzlarınızdan alabilir.
 • İşiniz dolayısıyla eve dönüşünüz geç vakitte oluyorsa, lezzetli yemekler ile donatılmış hazır bir sofra bulmak size iyi gelebilir.
 • Evinizin rutin işlerini yapsanız da derin temizliğe vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Bahar, bayram gibi özel zamanlarda özenle yapılan temizlik için ev yardımcısından destek alabilirsiniz. Tül perde yıkama, halı ve koltuk temizliği, dolap içi temizliği ve düzeni ektra zaman ister. Ev yardımcısı ile bu detaylı işlerin kolayca üstesinden gelme avantajına sahip olabilirsiniz.
 • Doğum günü, nişan gibi özel davetlerin öncesi ve sonrasında temizlik, yemek ve sofra düzeni desteği gerekebilir. Davetlerinizde deneyimli bir ev yardımcısından yardım alarak eğlenceli zamanların keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Ev yardımcısı ile ev işleri ile zaman harcamak yerine kendinize vakit ayırma şansı elde edebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle sosyal aktiviteler planlayabilir, zamanınızı çok daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Nasıl Ev Yardımcısı Bulurum?

Yoğun tempo içerisinde ev işlerine zaman ayıramıyorum ya da ev işi yapmayı tercih etmiyorum ve ev yardımcısı arıyorum diyorsanız öncelikle taleplerinizi belirleyebilirsiniz. Ev işi başlığı altında hangi hizmetleri almak istediğinizi, hangi zaman dilimleri içerisinde uygun olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Ev yardımcısı Ankara, İstanbul, ev yardımcısı İzmir gibi seçenekler üzerinden lokasyonunuzu belirleyebilirsiniz. Dilerseniz Rus ev yardımcısı gibi yabancı uyruklu kişileri seçebilirsiniz. İsteklerinizi belirledikten sonra enuygunbakici.com’un zengin ve güvenilir portföyü üzerinden alanında bilgili ve deneyimli ev yardımcılarına hemen ulaşabilirsiniz.