Bakıcı & Yardımcı mı arıyorsunuz? Hemen Ücretsiz İlan Yayınlayın !İlan Yayınla

Ankara Beypazarı Aşçı Arıyorum

0 Aşçı
arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtreler
Filtreler
Şehir
İlçe
 • Ankara
Pozisyonlar
Çalışma Şekli
Uyruğu
Cinsiyet
Referans Durumu
Eğitim Seviyesi
Yabancı Dil Bilgisi
Yaş Aralığı
-
Fotoğraflı Adaylar
Medeni Durumu
FİLTRELE
FİLTRELE

Ankara Beypazarı Aşçı Bul

Aranılan kriterlere uygun aday bulunamadı ! Seçtiğiniz kriterleri değiştirerek tekrar arama yapabilirsiniz.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ücretleri Nedir? Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ücretleri Nedir?, merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Enuygunbakici.com'da Aşçı olarak çalışmak isteyen binlerce iş arayanın ne kadar ücrete çalışabileceklerini profillerinden görebilirsiniz.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Maaşları

Aşçı, bilgi ve becerisiyle çeşitli yöntemler kullanıp lezzetli yemek yaparak uygun bir sunumla sunan kişidir. Ankara Beypazarı'nda Aşçı maaşları kişinin bilgisi, deneyimi, eğitimi ve uzmanlık alanına göre değişiklik gösterir. Sektörde deneyimli olmak, üniversite eğitimi almış olmak ya da ismi bilinen akademilerden mezun olmak maaş konusunda ayırıcı faktörlerdir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ne İş Yapar?

Hem Ülke hem de Dünya mutfağından pek çok yemeğe hakim olması gereken aşçılar genellikle, otel, iş yeri, restoran, okul ya da konut gibi çeşitli yerlerde çalışabilir. Otel, restoran gibi yerlerde çalışacak olan aşçılardan deneyim beklenebilir. Özellikle Türk mutfağındaki yemeklere aşina olması aranan özelliklerden biridir. Aşçıların bazı sorumlulukları şöyle sıralanabilir:

 • Dünya mutfağı ile ilgili bilgi sahibi olması ve gelişmeleri takip etmesi,
 • Müşterilerin siparişlerini özenle ve doğru sunumla hazırlaması,
 • Hijyene, iş sağlık ve güvenliği kurallarına uyması,
 • Mutfakta kullanılan araç ve gereçlerin hijyen kontrolünün yapılması,
 • Kullanılacak olan sebze ve meyvelerin tazeliğinin kontrol edilmesi,
 • Menüde belirlenen yemeklerin birçoğunu yapabilmesi,
 • Doğru ve birbiriyle uyumlu yemeklerden oluşan menü hazırlanması,
 • Soslar, pasta & tatlı gibi özel ihtisas gerektiren bir alanda çalışacaksa bu konuda uzman olması,
 • Baş aşçının koyduğu kurallara ve uyguladığı düzene uyum sağlaması,
 • Ev ortamında çalışacak aşçıların işverenin mutfakla ilgili taleplerine uyum göstermesi,

Ankara Beypazarı'nda Eviniz veya işletmeniz için aşçı ihtiyacınız varsa bu konuda eğitim almış kişileri ya da alaylı olarak nitelendirilen ve eski yöntemlerden biri olan usta çırak ilişkisi ile yetişmiş kişileri tercih edebilirsiniz. Alaylı kişiler akademik eğitimden ziyade deneyimli bir aşçının yanında işi uygulamalı öğrenerek yetişir. Eğer bir kurumdan alınan eğitim sizin için önemliyse ilk olarak üniversitelerin ön lisans bölümlerinden biri olan Aşçılık ya da 4 yıllık bir lisans bölümü olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü mezunlarını değerlendirebilirsiniz. Üniversite mezuniyeti şart değilse özel gastronomi kurslarından mezun olan kişileri de tercih etmeniz mümkündür. Oldukça detaylı eğitim veren bu kurslardan mezuniyet başlı başına bir referans olabilir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Maaşlarını Etkileyen Faktörler

Oldukça popüler ve saygın bir meslek olan aşçılık, birçok kişi için hem zevkli hem de güzeldir. Üniversite seviyesinde eğitim imkanı da olan bu meslek zevkli olduğu kadar disiplinli olmayı da gerektirir. Bu yönden aşçı olmak isteyen kişiler yemek yapmaktan hoşlansa da aynı zamanda işinin ehli olmalıdır.

Çok sayıda kişi bulunan ofis, fabrika, okul ya da otel gibi yerlerde veya konutlarda aşçılara oldukça ihtiyaç duyulur. Hatta bu tarz ortamlarda çok sayıda aşçı çalışabilir. Bazı yerlerde aşçılar uzmanlık alanlarına göre de görev yapabilirler. Örneğin otellerde sadece tatlı bölümünden sorumlu aşçılar varken İtalyan mutfağı lezzetleri için konusunda uzman bir aşçı görev alabilir. Bu nedenle aşçı seçimi kişilerin veya firmaların beklentisine göre değişiklik gösterebilir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı maaşları kişinin bilgisi, tecrübesi, eğitimi ile çalışacağı yerin kendisinden beklentilerine göre değişmektedir. Örneğin otel gibi yabancı dilin sık kullanıldığı ortamlarda turistlerle iletişimi doğru kurabilmek için yabancı dil bilgisi gerekebilir. Aynı zamanda bu tarz ortamlarda iletişim becerisi de önemli bir etken olabilir. Bu ek faktörler maaş beklentisinde değişiklik yaratabilir. Dünya mutfağı gibi spesifik alanlarda belirli uzmanlığı olan kişilerin maaşları da farklılık gösterir. Asya mutfağı, Türk mutfağı gibi özel bir alana yönelen aşçılar alanında uzman oldukları için farklı maaş skalalarında çalışabilirler. Maaşı etkileyen bir diğer önemli etken ise ortamdır. Kişinin otelde, işyerinde ya da evde çalışması maaş konusunda fark yaratır. Bazı aşçılar tecrübesiyle baş aşçı konumunda olabilir. Özellikle çok sayıda kişi için yemek hazırlanan kalabalık ortamlarda baş aşçıyla birlikte birçok aşçı çalışabilir. Aynı zamanda yönetsel sorumluluğu olan baş aşçı maaşı bu nedenle diğer kişilere göre daha yüksek olacaktır. Aşçılık mesleğinde de terfi kriterleri söz konusudur. Bazı firmalar aşçı görevini icra eden kişileri tecrübelerine göre derecelendirerek maaş skalası belirleyebiliyorlar. Bu nedenle aşçı ücretleri pek çok faktöre bağlı olarak oldukça değişkendir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Maaşları Ne Kadar?

Bir çok etkene bağlı olarak ücretler değişmekle birlikte, yatılı veya tam zamanlı talep edilmesi,  çalışma saatleri, izin günleri ve çıkarılacak yemek kişi sayısı gibi etkenler Ankara Beypazarı'nda Aşçı Maaşlarını belirleyen önemli faktörler olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca uzun yıllardır sektörde çalışıyor olmak, daha önce çalışılan yerlerden referans verebilmek, ülke ve dünya mutfağını iyi derecede bilmek gibi özellikler de Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ücretlerini etkilemektedir. Ankara Beypazarı'nda Aşçı maaşları yatılı talep edilmesi durumunda 25.000 TL ile 35.000 TL arasında, tam zamanlı yani gündüzlü talep edilmesi durumunda ise 17.002 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Çok önemli kurumlarda çalışmış, değerli deneyimler kazanmış ve önemli referansları olan Aşçıbaşı maaşları ise çok ciddi oranlarda artış göstermektedir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ararken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Firmanız ya da eviniz için en doğru aşçıyı bulmak oldukça önemlidir. Oteller ya da şirketler aşçı ararken İnsan Kaynakları departmanlarının belirlediği kriterler ölçüsünde adaylarla görüşme sağlar. Özellikle firmanın belirlediği esnek çalışma, stres yönetimi gibi bazı yetkinlikler adaylarda aranan kriterlerden olabilir. Ev ortamında çalışacak aşçılar için görüşmeler genelde bizzat ev sahibi tarafından yapılır. Bu nedenle adayda aranan özellikler neresi için işe alım yapılacağına göre farklılık gösterecektir. Ankara Beypazarı'nda Aşçı ararken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler şöyle sıralanabilir.

 • Üniversite mezuniyeti sizin için önemliyse ilanda ya da adayla görüşmenizde bunu belirtmeniz faydalı olabilir.
 • Otel, işyeri gibi yerlerde aşçılar gün doğmadan işe başlayabildiği için adayın esnek çalışma saatlerine uyum göstereceğinden emin olmalısınız.
 • Bazı mutfaklarda kalabalık bir takım çalıştığı için adayın ekip çalışmasına yatkınlığını ölçmelisiniz.
 • Yabancı dil kullanılan bir ortamda bu şart aşçınız içinde gerekliyse bunu ilanlarda belirtmelisiniz.
 • Eviniz için aşçı arıyorsanız adayın ne tarz yemekler yapabildiğini doğru anlamalısınız. Örneğin İtalyan mutfağından hoşlanıyorsanız Asya mutfağına hakim bir adayla uyum sağlamanız zor olabilir.
 • Eviniz için seçeceğiniz aşçı bebek için de yemekler hazırlayacaksa bu konuda doğru bilgiye sahip olduğundan emin olmalısınız.

İyi Bir Aşçı Nasıl Olmalıdır?

Aşçı olan ya da bir aşçıya çalışmak isteyen kişiler iyi bir aşçı nasıl olmalıdır sorusunun cevabını merak edebilir. Aşçılık oldukça zevkli bir iş olsa da aynı zamanda okuyup araştırmayı da gerektiren bir meslektir. Sadece ülkemizin değil farklı kültürlerin mutfakları hakkında da bilgi sahibi olmak önemlidir. Baharatları, sebzeleri ve meyveleri doğru tanımak, tarifler dışına çıkarak da lezzetler üretmek bir aşçıdan beklenen özelliklerdir. Benzer lezzetlerin farklı kültürlerde farklı isimlerle anıldığı göz önüne alındığında aşçıların yemekler arasındaki farkları doğru bilmesi gerekir. İyi bir aşçıda aranan özellikler şöyle sıralanabilir:

 • Aşçı mesleğini icra edecek kişilerin hem kişisel hem de çalışma ortamındaki hijyene önem vermeleri gerekir.
 • Türk ve Dünya mutfağına hakim olmalı, özel bilgi gerektirmeyen her yemeği yapabilmelidir.
 • Talep edilen yemekler lezzetli olmalı ve sunumu doğru yapılmalıdır.
 • Restoran, otel gibi kalabalık ortamlarda yemeklerin hızlı yetişebilmesi gerekir. Bu nedenle pratik ve hızlı olmalıdır.
 • Çok sayıda kişi için yemek hazırlanan mutfaklarda oluşan yoğun çalışma ortamı nedeniyle strese dayanıklı olmalıdır.
 • Otel mutfağı gibi bazı ortamlarda hava aydınlanmadan ya da gece geç saatlere kadar çalışmak durumunda kalabilirler. Bu bakımdan iyi bir aşçı esnek çalışma saatlerine uygun olmalıdır.
 • Misafire sunulacak yemeklerin masaya gitmeden öncesine kadar her aşamasına hakim olmalıdır.
 • Menüde az talep gören yiyecekleri tespit ederek yerine farklı bir ürün koyarak sürecin gelişimine katlı sağlamalıdır.
 • Aşçı aynı zamanda iyi bir gurme olmalıdır. Hazırladığı yemeklerin tuzu, baharatı gibi tüm detaylarının yerinde olduğunu anlamalıdır.

Ankara Beypazarı'nda Eviniz, ofisiniz ya da işyeriniz için tam zamanlı ya da yatılı aşçı arıyorsanız sitemizdeki profilleri inceleyebilirsiniz.

Aşçı

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Beypazarı'nda Yatılı Aşçı Fiyatları Ne Kadar?

Ankara Beypazarı'nda Yatılı Aşçı fiyatları 25.000 TL ile 45.000 TL arasındadır. Adayın becerileri ve  beklentileriniz, ücretin belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

Ankara Beypazarı'nda Gündüzlü Aşçı Ücreti Ne Kadar?

Ankara Beypazarı'nda Gündüzlü Aşçı ücreti, asgari tutar olan 17.002 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Maaşlar, beklentilerinize, çalışma saatlerine ve Aşçı adayının eğitimi ile deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Çalışılacak evin merkezi konumda olup olmaması ve ulaşım imkanları da ön plana çıkabilmektedir. Ayrıca adayın daha önce çalıştığı yerden referanslı olması da bu ücretleri etkilemektedir. Dünya mutfağını bilen, önemli yerlerden referansları bulunan Aşçıbaşı ücretleri çok daha fazla olmaktadır.

Ankara Beypazarı'nda Yabancı Aşçı Maaşlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Genel faktörlere ek olarak, Yabancı uyruklu Aşçı maaşlarını belirleyen farklı faktörler vardır. Tercih edilen bir yabancı dili iyi seviyede konuşması ve ülkedeki döviz kuru seviyesi bu faktörlerden bazılarıdır. Ayrıca yabancıların nüfus olarak daha az yaşadığı bölgelerdeki ücretler, diğer bölgelere göre daha yüksektir.

Aşçı Nasıl Seçilmeli?

Sevdiklerinizin yanında ve evinizde çalışacak olan Aşçı adaylarını seçerken en önemli konu güvendir. Seçim yaparken, önceliğiniz referanslı, tecrübeli ve eğitimli Aşçı adayları olmalıdır. Daha önce hizmet verdiği kişilerle ile görüşülmeli, aday daha yakından tanınmaya çalışılmalıdır. Ayrıca açık iletişime sahip, dürüst, güler yüzlü, düzenli, sabırlı ve sorumluluk sahibi olması gibi kriterler de gözden kaçırılmamalıdır.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Bulduktan Sonra Hangi Evrakları İstemeliyim?

Kimlik Bilgisi: Çalıştıracağınız kişinin kimlik fotokopisi mutlaka alınması gereken bir evraktır. Bu kişi eğer yabancı uyruklu ise, oturma izni veya pasaport fotokopisi almanız gerekmektedir. Olası bir adli durumda bu belgenin sizde bulunması, bir çok konuda size avantaj sağlayacaktır.

İkametgah Belgesi: Çalıştıracağınız kişinin açık adresini yani nerede oturduğunu bilmeniz güvenliğiniz için önemli bir konudur. Adayın sözlü beyanı ile yetinmeyip, resmi bir evrak istemeniz daha doğru olacaktır.

Sabıka Kaydı: Adayın e-devlet üzerinden veya Adliyeden alacağı ve kesinleşmiş mahkumiyet kararlarını gösteren bu belge de oldukça önemlidir ve mutlaka istenmelidir. Böylece kişini daha önce kesinleşmiş bir mahkumiyetinin olup olmadığını ilgili evrak üzerinden kolayca görebilirsiniz.

Sağlık Raporu: Kişinin herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığını öğrenmek, sizleri olası bir hastalık riskinden koruyacaktır. Özellikle hepatit B VE C ile Hiv virüs testi isteyebilirsiniz.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Arıyorum Ne Yapmalıyım?

Ankara Beypazarı'nda Aşçı bulmak için 2 şekilde ilerleyebilirsiniz.

1) Ajans Hizmeti Alabilirsiniz,


   Profesyonel ekibimiz size en güvenilir ve en doğru adayları önerecek ve işe alım süreciniz bizim tarafımızdan yönetilecektir. Ajans hizmeti alırken de, sitemizde beğendiğiniz adaylar ile görüşme talep edebilirsiniz.

2) İlan Hizmeti Alabilirsiniz,

   Kendiniz kolayca iş ilanı oluşturabilir ve işinize başvuru yapan adayları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca alacağınız paket içeriğine göre, işinize başvuru yapmayan adaylar ile de iletişime geçebilir, mesaj gönderebilir, iş önerebilir veya whatsapp üzerinden yazışabilirsiniz.

Ankara Beypazarı'nda Aşçının Yan Hakları Nelerdir?

Aday, Yol ücreti ve İzin Ücreti gibi haklar talep edebilir. Bu haklar ve tutarları, karşılıklı anlaşmanıza göre değişmektedir.

Ankara Beypazarı'nda Aşçıya İş Görüşmesinde Ne Sormalıyım?

Yapacağınız iş görüşmelerinde adayları olabildiğince gözlemlemeye çalışmalısınız. Jest ve mimikleri, konuşma tarz ve üslubu, iletişim kurma yeteneği gibi detaylar, fikir edinmenize yardımcı olacaktır. İş deneyimlerini ve bu işlerden neden ayrıldıklarını anlatmalarını isteyebilir, daha önce çalıştığı yerler ile görüşmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Fazla aday ile görüşme yapmak doğru karar vermenizde size bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Ankara Beypazarı'nda iş arayan Aşçı adaylarına beklentilerinizi net bir şekilde ifade etmeli ve bu beklentilerin karşılanabileceğine dair geri bildirimleri alıyor olmalısınız.

Ankara Beypazarı'nda Aşçı Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Aşçı adayının güvenilir ve işini özenle yaptığına, temizliğe gereken önemi verdiğine emin olmalı ve iş başı yaptığında bir süre dikkatlice gözlem yapmalısınız.

Aşçı Aşçı olarak iş arayanlara buradan ulaşabilir ve iş teklifi yapabilirsiniz. Aşçı Hizmeti
Gayet güzel bir sistem ve hızlıca verdiğimiz ilan ile bir çok adayla görüşme durumumuz oldu. Yemeklerimizi yapacak güvenilir ve deneyimli bir aşçıyı sayenizde bulmuş olduk. Teşekkür ederiz.
Kullanımı kolay ve gerçekten bir çok iş arayan adayın olduğu bir siteniz var. Daha önce de sizden hizmet almıştım. Oldukça memnunum. Teşekkür ederim.
İşyerimiz için bir aşçıya ihtiyacımız vardı ve sitenizden açtığımız ilan üzerinden bir arkadaş ile anlaştık. Şuan her şey oldukça iyi ve yemekler de lezzetli :) Teşekkürler.